Mamak Otobüs Bileti

Mamak Seferi Yapan Firmalar
Mamak Hakkında

Mamak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Mamak otobüs bileti satan firmalarıMamak otobüs bilet fiyatlarıMamak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Mamak Ankara

Yüzölçümü çok küçük olmasına rağmen metropol bir ilçedir. 


Mamak Coğrafi ve Kültürel özellikleri
İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 950 metredir. Karasal bir iklimi vardır. İlçenin tarihsel boyutu incelendiğinde yerleşik hayat 1200’lü yıllara kadar uzanıyor aslında çok eski bir tarihi olmamasına rağmen yoğun bir kültürel mirasa sahiptir. Malazgirt zaferinden sonra Anadolu’nun Türk yurdu olması ile yoğun bir yerleşim almıştır. Bu dönemden önce çok fazla nüfus yoğunluğu görülmemiştir. İlçe en çok sınırları içerisindeki askeri birlik ve hapishane ile tanınır. İlçenin ekonomisi sanayiye ve ticaret merkezlerine bağlı olarak ilerler. Tarım ve hayvancılık ilçede yok denilecek kadar azdır. Mamak her geçen gün artan nüfusu şehir merkezine yakınlığı ve hızlı gelişimi ile dikkat çekmektedir. Mamak bulunduğu yer itibari ile Ankara ile iç içe bir ilçedir. Bu yüzden günün her saatinde şehir merkezinin her noktasına ulaşım aracı bulunabilir. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bu ilçeye Mamak otobüs bileti ile günü birlik ziyaret planlayıp aynı gün rahatlıkla merkezdeki işlerinize dönüş yapabilirsiniz. Mamak’a ulaşım
Mamak Ankara’ya sadece 21 km uzaklıkta bu ilçeye Kızılay’dan toplu taşıma araçları ve AŞTİ’den direk otobüs seferleri ile kolayca ulaşabilirsiniz.

   

 

En Çok Tercih Edilen Mamak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus