Mardin Otobüs Bileti

Mardin Seferi Yapan Firmalar
Mardin Hakkında

Mardin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Güney Doğu Anadolunun en güzel yönlerinden olan, Mardin otobüs bileti satan firmaları, Mardin otobüs bilet fiyatları, Mardin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Mardin

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle bölümünde kalan Mardin; güneyde Suriye, kuzeyde Diyarbakır ve Batman, batıda Şanlıurfa ve doğuda da Şırnak illeriyle komşu durumundadır. Kış ayları soğuk geçen bölgede, genel olarak karasal iklim egemendir. Özellikle yaz aylarında sıcaklık çok yüksek değerlere ulaşabilmektedir. Mardin’in ekonomik yapısı tarım, ticaret ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlde hem inanç turizmi hem de kültür turizmi açısından çok imkan olmasına rağmen birçok sebepten ötürü turizm pek gelişmemiştir. 

Mardin’de Gezilecek Yerler

Farklı dini inanışları ve kültürleri bünyesinde bulunduran Mardin’de gezilip görülmesi gereken yer sayısı çok fazladır. Burada, uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından da kültür mirası olarak kabul edilmiş ve koruma altına almış tarihi eserler bulunmaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunması Mardin’in tarihi önemini bir kat daha artırmaktadır. Mardin otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerden en önemlileri şunlardır;

·         Dara Harabeleri

·         Deyrulzafaran Manastırı

·         Altunboğa Medresesi

·         Savurkapı Medresesi

·         Mardin Kalesi

·         Sabancı Kent Müzesi

·         Mardin Ulu Camii

·         Mor Gabriel Manastırı

·         Kasımiye Medresesi

·         Gelüşke Hanı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus