Marmara Otobüs Bileti

Marmara Seferi Yapan Firmalar
Marmara Hakkında
Marmara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Marmara otobüs bileti satan firmaları, Marmara otobüs bilet fiyatları, Marmara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Marmara

Güney Marmara Adaları, Balıkesir´in sınırları içerisinde kalır ve bu adaların en büyüğü yani Marmara, Balıkesir´in bir ilçesi olarak kabul edilir. Bu bağlamda Marmara, Türkiye´deki en büyük 4 ada ilçesinden birisidir. Marmara, üzerinde bulunduğu adayı ve çevresinde irili ufaklı pek çok küçük adaları bünyesinde barındırır.    Mermer kelimesinin Marmara kelimesinden türediği söylenir. Aynı zamanda Marmara mermeri ile meşhurdur. Yaklaşık 110 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. Adanın en yüksek kesimi, İlyas Tepe ya da Radar Tepe olarak adlandırılan sarp kayalıklardır. Marmara´da nüfus hareketliliği çok azdır. Nüfus sayısı 1990 yılında 9.792 kişiyken 2016 yılında ise bu sayı 8.848 olarak belirlenmiştir. Marmara otobüs bileti bulmak diğer Balıkesir ilçelerine göre daha zordur. Nitekim ulaşım genelde deniz yoluyla sağlanmaktadır. 

Geçim Kaynakları

Adından da anlaşılacağı üzere bu bölgeden ilk çağdan beri mermer çıkarılmaktadır. Dolayısıyla Marmara halkı genellikle mermercilikle uğraşmaktadır. Bunun yanı sıra sofralık zeytin üreten ve balıkçılık yapanların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Marmara adasının özellikle Eylül ayında çok güzel olduğu söylenir.

En Çok Tercih Edilen Marmara Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus