Mecitözü Otobüs Bileti

Mecitözü Seferi Yapan Firmalar
Mecitözü Hakkında
Mecitözü Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorum’un en güzel yönlerinden olan, Mecitözü otobüs bileti satan firmaları, Mecitözü otobüs bilet fiyatları, Mecitözü otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum, Mecitözü

Çorum iline bağlı Mecitözü, kuzeyde Avkat Dağı, güneyde ise Çıkrık ve Kırklar dağları etrafında çevrili bir bölgede yer almaktadır. Çorum il merkezine 37 km. mesafede bulunmaktadır. Halkın temel geçim kaynağı, bölgenin coğrafi yapısı itibariyle tarım ve hayvancılıktır. Bölgede yetiştirilen temel tarım ürünleri; buğday, kuru soğan, arpa, şeker pancarı, nohut ve ayçiçeğidir. Bunun yanında ilçede bir adet un ve bir adet de tuğla fabrikası bulunmaktadır. İlçede küçükbaş hayvancılık da yaygın olarak yapılmaktadır.

İlçeye 16 km. mesafede bulunan ve Figan köyü içerisinde yer alan Beke Kaplıcası Mecitözü’nün görülmesi gereken yerlerinden bir tanesidir. Kaplıca bölgesinde ziyaretçilerin konaklayabileceği oteller bulunmaktadır. Mecitözü’ndeki diğer bir önemli yapı Elvan Çelebi Köyü Camii’dir.  Oldukça eski bir yapı olan bu cami 1352 yılında inşa edilmiştir. Elvan Çelebi Camii, Aşık Paşa’nın oğlu Elvan Çelebi tarafından yaptırılmıştır. Bölgenin en önemli ibadet merkezi olan cami, Osmanlı döneminin ve Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Mecitözü otobüs bileti satın alarak bu eserleri görmeniz mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Mecitözü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus