Menderes Otobüs Bileti

Menderes Seferi Yapan Firmalar
Menderes Hakkında

Menderes Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Menderes otobüs bileti satan firmaları, Menderes otobüs bilet fiyatları, Menderes otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Menderes

Eski adı Cumaovası olan ilçe, İzmir il merkezine 20 km. uzaklıktadır. Kuzeyde Buca, Narlıdere, Gaziemir, batıda Seferihisar, doğuda Torbalı, güneyde Selçuk ilçeleri ile komşudur. İlçe halkı geçimini ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır. Pamuk, arpa, tütün, buğday ve narenciye üretimi ile beraber seracılık da tarım faaliyetlerinde önemli bir yer tutar. Son dönemde ilçede sanayileşme anlamında yatırımlar yapılmış ve sanayi kuruluşları faaliyete başlamıştır. Tahtalı Barajı, Menderes ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu baraj, İzmir’in içme suyu ihtiyacını karşılamaktadır. Bölgede yoğun olarak Bulgaristan göçmenleri yaşamaktadır. 

Menderes’te Gezilecek Yerler

Gümüldür: Sessiz ve sakin bit yerdir Gümüldür. Yazlık siteler ile beraber bölgede otel ve pansiyonlarda bulunmaktadır. Gümüldür yaz turizminin yanında, burada üretilen mandalinalar ile de bilinmektedir. Türkiye’de üretilen mandalina miktarının %80’i burada üretilmektedir. Gümüldür yıl içerisinde yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır.

Klaros: Deniz kenarında olmayan İyon kenti Klaros, kehanet merkezi olarak ünlenmiştir. Bölgede yapılan kazılarda kehanet merkezinin kalıntıları ve kutsal çevresi ortaya çıkarılmıştır. Menderes otobüs bileti satın alarak ilçeyi gezebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Menderes Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus