Mengen Otobüs Bileti

Mengen Seferi Yapan Firmalar
Mengen Hakkında

Mengen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bolunun en güzel yönlerinden olan, Mengen otobüs bileti satan firmalarıMengen otobüs bilet fiyatlarıMengen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Mengen Bolu


Bolu’nun Mengen ilçesi, deniz seviyesinden 630 metre yükseklikte, Mengen (Kocaçay) Çayı’nın aktığı küçük bir ovada bulunur. İlçenin yüz ölçümü 883 km2’ dir. 


Mengen Kültürel Özellikleri

Mengen son nüfus sayımlarına göre 14.000 olan nüfus sayısı ile ülkemizde farklı bir yere sahiptir. Mengen, dünya çapında yetiştirdiği aşçıları ile meşhurdur, dünyanın en iyi yemek yapan aşçılarının da yetiştiği memleket olarak adlandırılabilir. İlçede bulunan Aşçılık Meslek Lisesi uzunca bir süre aşçı yetiştirmiştir. Bu lisenin 1985 yılında açılması sonucunda, 1992 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı Aşçılık Meslek Yüksekokulu’da bu ilçede açılmıştır. Satın  aldığınız Mengen otobüs bileti ile bu aşçılık okulunu ve mesire alanlarını, Soğucak, Bürnik, Çukur ve Sırıklı gibi yaylalarını ziyaret edebilir, bu güzel ilçeyi keşfedebilirsiniz. 

Mengen’e nasıl gidilir?

Mengen Bolu’ya sadece 50 km uzaklıktadır. İlçeye düzenli olarak Bolu merkezden arabalar kalkıyor bu yüzden ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus