Meriç Otobüs Bileti

Meriç Seferi Yapan Firmalar
Meriç Hakkında
Meriç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel yönlerinden olan, Meriç  otobüs bileti satan firmaları, Meriç otobüs bilet fiyatları, Meriç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne, Meriç 
Balkan Savaşı’na kadar topraklarının bir kısmı Yunanistan bir kısmı Türkiye’de olan bu ilçenin doğal sınırlarını güneyinde ve güney doğusunda  Ergene Nehri, kuzey ve batısında Meriç Irmağı çizer. Günümüz sınırlarının 1923 Lozan Antlaşması ile çizilen yörenin tarihi geçmişi Osmanlı ile başlamasına rağmen tarih boyunca Osmanlı, Bizans ve Bulgaristan topraklarında da yer almasından dolayı geniş bir kültürel nüfusa sahiptir.  Ekonominin genel olarak tarım üzerine kurulu olan bu ilçede başlıca yetiştirilen ürünler buğday, pirinç, şeker pancarı, baklagiller ve ay çiçeğidir. Aynı zamanda ilçede bulunan çeltik atölyesi ve peynir imalathaneleri de bölgeye ekonomik olarak canlılık getirmektedir. El sanatı olarak sepetçiliğin geliştiği bu ilçeye Meriç otobüs bileti alarak kolaylıkla ulaşmak mümkün. Yıllardır geleneksel el sanatı olarak benimsedikleri sepetleri alabilirsiniz. Nehirler çevrili, düzlük ve geniş ovalardan oluşan bu ilçeye coğrafi konumundan dolayı kolaylıkla ulaşım sağlanıyor.

Sulak bir alan olmasından kaynaklı doğal  güzelliklerin öne çıktığı bu bölgenin en önemli turistik noktaları Meriç  Irmağı ve Ergene Nehridir. 

En Çok Tercih Edilen Meriç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus