Mersin - Salihli Otobüs Bileti

Mersin Hakkında

Mersin il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Mersin il merkezi otobüs bileti satan firmalarıMersin il merkezi otobüs bilet fiyatlarıMersin il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Mersin –eski adıyla İçel- Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan en kalabalık onuncu şehridir. 13 ilçesi bulunan şehir büyükşehir belediyesi statüsüne sahiptir. Mersin Limanı’na ev sahipliği yapan Mersin, Türkiye’nin liman kentlerinden birisidir. Nüfusu yaklaşık olarak 1.730.000’dir. Tarihi oldukça eskidir. İlk yerleşimin bulunan kalıntılar neticesinde Cilalı Taş Devri ve Bakır Çağı’nda olduğu gözlemlenmiştir. Mersin ilini yüzde 87 oranında dağlıktır. En yüksek tepesi de 3524 metre ile Medetsiz Tepesi’dir. 

Mersin’e Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Mersin’e Mersin otobüs bileti satın aldığınız takdirde rahatlıkla gidebilirsiniz. 

Mersin’de Gezilecek Yerler

Akdeniz’e kıyısı bulunan bu şehrin hem doğal hem tarihi güzelliklerini ziyaret etmeniz önerilir. Doğal güzelliklerine meraklıysanız birbirinden güzel ve genellikle sakin kumsalları dışında, Cennet-Cehennem Çökükleri, Astım Mağarası, Yumuktepe Höyüğü, Adam Kayalar, Tarsus Şelalesi, Yedi Uyurlar Mağarası bu şehirde görebileceğiniz yerlerden sadece birkaçıdır. Şehrin tarihine de ilginiz varsa mutlaka Saint Paul Kilisesi’ni, Saint Paul Kuyusu’nu, Tarsus Ulu Cami’sini, Şahmeran Hamamı’nı ve Kleopatra Kapısı’nı görmeniz

Salihli Hakkında

Salihli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Salihli otobüs bileti satan firmaları, Salihli otobüs bilet fiyatları Salihli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Salihli, Manisa
İlçe bölgedeki tarihi ve turistik yapılan bolca bulunduğu, yerli ve yabancı turistin akın ettiği bir ilçe konumundadır. Bölgede gelir turizmin yanında tarım ve hayvancılıkla sağlanmaktadır. İlçe ayrıca termal turizmin de geliştiği yerlerden biridir. Bölgede çok sayıda fabrika açılmış olması ve turistik bir ilçe olması nedeniyle de modern bir ilçe konumundadır. Çok sayıda kafe, restoran ve konaklama yerleri vardır. İlçenin yemek kültürü de oldukça gelişmiştir. İlçe odun köftesi, kirazı ve üzümü ile meşhur bir ilçedir.

Salihli’de Gezilecek Yerler

·        Sardes Antik Kenti: Tarihte ilk paranın basıldığı yer olan bu antik kent, UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine alınmıştır. Kent Lidya devletine başkentlik yapmıştır. Kent aynı zamanda Kral Yolu’nun başlangıç noktası olarak kabul edilir. Bu kentte bulunan başlıca yapılar, hamam, sinagog, mezarlar, akropol ve mahkeme binasıdır. Adını kuvars taşının batı dilindeki anlamı olan “sard” kelimesinden almıştır. Siz de tarihe meraklıysanız Salihli otobüs bileti alıp bütün bu tarihi güzellikleri yerinde görmeniz mümkün.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus