Merzifon Otobüs Bileti

Merzifon Seferi Yapan Firmalar
Merzifon Hakkında

Merzifon Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Amasya’nın en güzel yönlerinden olan, Merzifon otobüs bileti satan firmaları, Merzifon otobüs bilet fiyatları, Merzifon otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Bölgelerin Dört Yolu 
Amasya il merkezinin kuzey batısında yer alan ilin nüfusu 70 bin civarında olup nüfusun sadece 15 bin kişilik kısmı kırsalda yaşar. Rakımı 972 metredir. Günümüzden 7 bin yıl kadar geriye giden tarihi ile Merzifon birçok millete yurt olmuştur. Bu durumun en büyük sebepleri arasında tarıma uygun iklimi ve toprak yapısı ile Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’yu birbirine bağlayan doğal yolların kesişim noktasında bulunuyor olması sayılabilir. 

Tarihin Gözde Yerleşim Yeri Merzifon
Tarihi kalıntılar ilçede birçok gezilecek yer imkanı sunar.  Amasyalı tarihçi Strabon tarafından bin köy bölgesi olarak tanımladığı bölge Merzifon’dur. İlçede yapılan arkeolojik çalışmalar bölgede yüzlerce höyük olduğunu ortaya koymuştur. Merzifon sınırları içinde ve buradan çıkarılıp Amasya müzesinde sergilenmekte olan Frigler, Kimmer ve İskitler, Pontuslar, Romalılar, Bizanslılar, Emeviler, Danişmentler, Selçuklular ve Osmanlılara dair birçok tarihi kalıntıya rastlamak mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus