Mezitli Otobüs Bileti

Mezitli Seferi Yapan Firmalar
Mezitli Hakkında

Mezitli  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Mezitli otobüs bileti satan firmalarıMezitli otobüs bilet fiyatlarıMezitli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Mezitli Mersin 

Mersin’in güzel ilçesi Mezitli’nin tarihi geçmişi araştırıldığında ilçenin pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığı, özellikler Yunan medeniyetinde, Roma imparatorluğu döneminde yerleşim yeri olarak kullanıldığını, Anadolu’nun Türkler tarafından fethi sonrasında Türkleşmeye başlandığını ve sonrasında Osmanlı devleti döneminden sonra bu günlere kadar geldiği bilgisine ulaşıyoruz.

Mezitli muhteşem doğal güzelliği, içerisinde 33 adet sütunun halen ayakta olduğu sütunlu cadde, yaklaşık olarak 22 metre yüksekliği ve 300 metre çapı ile Soli Höyük, Soli Antik döneminden kalan Antik liman ve son yıllarda kazı çalışmaları artarak devam eden Soli Pompeiopolis kazıları ile sitemizden aldığınız Mezitli otobüs bileti ile gidip keşfetmekten zevk alacağınız güzelliklere sahip. Kazı alanlarını ziyaret edebilir ve eski çağlardan kalan kazı çalışmaları sonucu gün yüzüne çıkarılmış tarihi parçaları görebilirsiniz. 


Mezitli’ye nasıl gidilir?

Mezitli’ye Mersin merkezden temin ettiğiniz otobüs bileti ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mezitli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus