Midyat - Akşehir Otobüs Bileti

Midyat Hakkında

Midyat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mardin’in en güzel yönlerinden olan, Midyat otobüs bileti satan firmaları, Midyat otobüs bilet fiyatları, Midyat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Midyat İlçesi Hakkında Bilgiler

İlçemiz Midyat´ın coğrafi olarak konumu, doğusunda Dargeçit ilçesi, batısında Ömerli ilçesi, kuzeybatısında Savur ilçesi, kuzeyinde Batman iline bMidyat Gercüş ilçesi, güneyinde Nusaybin ilçesi, güney doğusunda ise Şırnak iline Midyat İdil ilçesi yer almaktadır.  Bu ad, ibadet edenlerin dağı, diyarı anlamında kullanılır. Bu bölgenin yüzölçümü 10.000 Km2´den fazladır. 

Midyat Yemek Kültürü
Midyat´ın kendine has yemekleri muhtelif gıda maddelerinin severek oluşturduğu bir lezzet yumağıdır. Sanki bu yemekler, ağza layık harikalar oluşum sürecindeyken, gizli bir el tarafından işlenmiş, dünyanın en güzel tatlarına bezenmiş hissini verir meraklılarına. Yemek bir kültür olayıdır. Kültür, bir yöre halkının, belirli bir toplumun yarattığı maddi ve manevi değerlerin toplamıdır. Bu değerler tarihi kalıntılarda olabileceği gibi, yasamın en önemli halkalarından biri olan yemeklerde de yer bulabilir. Yöremizde yetişen bitkilerin yardımıyla, hava şartlarının ve yaşam tarzının belirleyiciliğiyle, yemekler geleneksel bir boyut kazanır. Midyat mutfağının zenginliği, gelmiş geçmiş milletlerin kültür birikimlerinden Midyatlıların medeniyetteki tekâmül sürecinde kendilerini yenilemedeki yetenekleri ve sosyal açıdan sahip oldukları kanıtlanmıştır. Çeşitli dinlerin dinsel törenleri için hazırlanan yemekler, doğum ve ölüm sonrası geleneksel günler ve ayinler için özel olarak oluşturulan hayratlar vs hep Midyat damak zevkini zenginleştirmiştir. Midyat Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akşehir Hakkında
Akşehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel ilçelerinden biri olan, Akşehir otobüs bileti satan firmaları, Akşehir otobüs bilet fiyatları, Akşehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Konya, Akşehir

Konya’ya 135 km mesafede bulunan Akşehir, tarihimizde önemli bir şahsiyet olan Nasrettin Hoca’nın doğduğu ve yaşadığı şehir olarak ün salmıştır. Akşehir aynı zamanda Akşehir-Eber Gölleri arasında oluşan mikro-klima sebebiyle farklı bir aromaya sahip Akşehir Kirazı ile de ünlüdür. Nasreddin Hoca´nın maya çaldığı Akşehir Gölü yüzölçümü olarak Türkiye´nin 5. büyük gölüdür. Hititler, Frigler ve Lidyalıların da hüküm sürdüğü Akşehir’den Krallar Yolu’nun geçmesiyle de büyük bir öneme sahipti.


Akşehir Gezilecek Yerler   

Konya’nın tarihi ilçesi Akşehir seyahatiniz için yapmanız gereken en uygun Akşehir otobüs bileti ile yola koyulmak ve gezinin tadını çıkartmak. Mutlaka gezmeni gereken yerler;

-          Akşehir Ulu Cami

-          Nasrettin Hoca Gülmece Parkı

-          Nasrettin Hocam Türbesi

-          Batı Cephesi Karagahı Müzesi

-          Tekke Kent Ormanı

-          Akşehir Gölü

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus