Mihalgazi Otobüs Bileti

Mihalgazi Seferi Yapan Firmalar
Mihalgazi Hakkında

Mihalgazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Mihalgazi otobüs bileti satan firmalarıMihalgazi otobüs bilet fiyatlarıMihalgazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Mihalgazi eski adıyla Gümele- Eskişehir’in küçük bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olarak 4.500 olan ilçenin yüzölçümü 118 kilometre karedir. İlçenin adında geçen gazi kelimesi, Kurtuluş Savaşı sonrasında Mustafa Kemal Atatürk tarafından bu unvanın verilmesiyle eklenmiştir. Bölge itibariyle karasal iklimin görüldüğü ilçede, ilçenin sınırları dağlarla çevrili olduğu için iklimi daha ılıman bir hal almıştır. 

Mihalgazi’ye Nasıl Gidilir?

Mihalgazi ilçesi, Eskişehir il merkezine 52 kilometredir. Sündiken ve Dolu Dağları arasında yer alan ilçeye varmak için dağlık bölgelerde yer alan yolları aşmanız gerekmektedir. Bu dağlar Osmanlı zamanında Osmanlı askerlerini korumak için oldukça elverişli olduğundan burada yerleşim yapılmıştır. Tarihte ulaşılması zor olduğu için bu yolu seçmişlerken, şimdi de buraya ulaşmak istediğinizde Mihalgazi otobüs bileti satın almanız yeterlidir.

 

En Çok Tercih Edilen Mihalgazi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus