Milas Otobüs Bileti

Milas Seferi Yapan Firmalar
Milas Hakkında

Milas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muğla’nın en güzel yönlerinden olan, Milas otobüs bileti satan firmaları, Milas otobüs bilet fiyatları, Milas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Milas İlçesi Hakkında Bilgiler

Milas, Sodra Dağı’nın eteklerinde kendi adıyla anılan ova üzerinde kurulmuş. Her ne kadar koruma altına alınsa da yıpranmış görünen, geleneksel Türk Mimarisi’nin özelliklerini taşıyan pek çoğu iki katlı ahşap olan Milas evlerinin bacaları kimi dikdörtgen, kimilerinin beli ince, kimileri ise ikiz kuleli ve bazılarının üzerinde süsleme sanatının güzel örneklerini de görebilirsiniz. 

Milas İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Kıyıkışlacık, Muğla ilinin Milas ilçesine bMilas bir köydür. Kıyıkışlacık köyü Milas ilçesinde, Güllük Körfezi sahil şeridinde, Güllük beldesinin tam karşısında yer alan büyük bir köydür. Dünyaca ünlü İasos harabeleri Kıyıkışlacık köyünün içindedir. Bu nedenle ve sahil şeridinde oluşu ile önemli bir turizm potansiyeli bulunmaktadır.

Ören (Keramos) Milas’a 45 km mesafededir. Son yıllarda iç ve dış turizmde Ören, sesini duyurmaya başlamıştır. Ören’de sahil boyunca 2 katlı bahçeli evler, küçük otel ve pansiyonlar sıralanır. Ören deniz turizminin yanı sıra yamaç paraşütçülüğü ile de tanınmaya başlamıştır. Yüksekliği 640 metre olan Kocadağ zirvesinde bulunan paraşüt atlama pisti 12 ay yamaç paraşütü yapmaya uygundur. Ören de dağcılık ve trekking gibi doğa sporlarını yapmak da mümkündür.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus