Mudanya Otobüs Bileti

Mudanya Seferi Yapan Firmalar
Mudanya Hakkında

Mudanya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Mudanya otobüs bileti satan firmalarıMudanya otobüs bilet fiyatlarıMudanya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Mudanya Bursa

Mudanya Tarihi araştırıldığında hakkında ulaşılan bilgiler doğrultusunda ilçenin geçmişinin milattan önce 7. Yüzyıla kadar dayandığı söylenebilir. Çok eski bir geçmişi olan Mudanya’nın ilk adının Myrlea olduğu bilinmektedir. 

Mudanya Kültürel Özellikleri
Tarihsel kalıntıları geçmişinin çok eskilere dayandığını bildiğimiz Mudanya, 1321 yılında Orhan Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılarak Türkleştirilmiştir. Bu süreçten sonra Osmanlı egemenliğinde kalan Mudanya 1920 de İngilizler tarafından işgal edilmiş ancak yaşayan halkın direnmesi sonucu vazgeçmişlerdir. İngilizlerin başaramadığı işgali 11 gün sonra yunan ordusu gerçekleştirmiş ama kısa süre sonra Türk ordusu bu istilaya son vererek, tarihimizde önemli bir yeri olan Mudanya Mütarekesini Mudanya’da imzalamıştır. Mudanya içerisinde bulunan Mütareke evi müzesi, Tahir Paşa Konağı, Mudanya Ortodoks Kilisesi, Taş Mektep gibi birçok tarihi binaları, Girit Sokağı Rum Evleri ve Trilye Çarşı gibi ilginizi çekecek pek çok alanı ile size bir Mudanya otobüs bileti uzaklığında. 

Mudanya’ya nasıl gidilir?
Mudanya kültürel güzellikleri, tarihi mekânları ile pek çok yerli ve yabancı turistin dikkatini çekmesi ile ulaşım sorunu olmayan bir ilçedir. Bu ilçeye Bursa merkezden temin ettiğiniz otobüs bileti ile düzenlenen seferlerle ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mudanya Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus