Muradiye Otobüs Bileti

Muradiye Seferi Yapan Firmalar
Muradiye Hakkında

Muradiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Muradiye otobüs bileti satan firmalarıMuradiye otobüs bilet fiyatlarıMuradiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Muradiye, Van ilinin ilçelerinden birisidir. Van’ın en eski ilçelerinden olan Muradiye’nin nüfusu yaklaşık olarak 51.000’dir. 

Muradiye’ye Nasıl Gidilir?

Muradiye ilçesi, Van il merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunur. Van gölünün kuzeyinde bulunan bu ilçeye Muradiye otobüs bileti satın alarak gidebilirsiniz. 

Muradiye’de Gezilecek Yerler

Bu tarihi ilçede gezilmesi tavsiye edilen 3 yer vardır. Bunlardan birincisi Şeytan Köprüsü’dür. Bend-i Mahi Çayı üzerinde bulunan köprü korkutucu görünümden kaynaklı olarak bu ismi almıştır. Korkutucu görüntüsünü de çay üzerinde yer alan iki büyük kaya parçası üzerine kurulu köprü olmasıdır. Gezilmesi tavsiye edilen ikinci yer Muradiye Şelalesi’dir. İlçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan bu şelaleye gelenler burada piknik yapabilir, doğanın tadını çıkarabilirler. Üçüncü ve son yer de Saint Stefanos Kilisesi’dir. Kilise, Bend-i Mahi Çayı kenarında yer alır. Kilisenin içinde keşiş hücreleri de bulunmaktadır fakat zaman içerisinde buraları yıkılmıştır. Ancak kilise yapısı halen sağlam bir şekilde durmaktadır. Kilisenin kuzeydeki kapısından Saint Etienne’nin mezar şapeline geçilmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Muradiye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus