Murgul otobüs bileti Otobüs Bileti

Murgul otobüs bileti Seferi Yapan Firmalar
Murgul otobüs bileti Hakkında

Murgul Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Murgul otobüs bileti satan firmalarıMurgul otobüs bilet fiyatlarıMurgul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Murgul, Artvin
Artvin’de bulunan ve eski adı Göktaş olan ilçe, 1987 yılında Murgul adını almıştır. Artvin’in il merkezine ve Borçka ile Yusufeli ilçelerine komşuluğu bulunur. Yaklaşık 400 kilometre kareye yayılan ilçenin yarısı ormanlık arazidir. Bu sebeple de ilçe çok fazla genişleme gösterememiş, yerleşim yeri belli alanda sınırlı kalmıştır.
İlçede dünyada çok nadir rastlanan bir bitki örtüsü vardır. Bunun sayesinde ilçenin ekonomisini arıcılık oluşturmaktadır. Daha önceleri ürettikleri balları yalnızca ilçe içerisinde tüketebilen Murgul, ulaşım imkanlarının ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte ilçe dışına da bal ticareti yapmaya başlamıştır. 

Murgul´a Nasıl Gidilir?

Murgul’a ulaşım Artvin il merkezinden karayoluyla mümkündür ve oldukça kolaydır, ilçenin Artvin il merkezine uzaklığı 48,5 km kadardır. Murgul otobüs bileti almak isteyenler bunun avantajını da göreceklerdir.

İlçe geçimini ilçenin içerisinde bulunan patlayıcı madde ile bakır üreten fabrikadan sağlamaktadır. İlçenin nüfusu şu an 7000 civarıdır fakat Murgul 1990’lardan beri çok fazla dışarıya göç vermiştir. İlçenin olanakları arttırılarak bu göçün durdurulması hedeflenmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Murgul otobüs bileti Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus