Muş Otobüs Bileti

Muş Seferi Yapan Firmalar
Muş Hakkında

Muş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muş’un en güzel yönlerinden olan, Muş otobüs bileti satan firmaları, Muş otobüs bilet fiyatları, Muş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Muş Hakkında Bilgiler

Karaçavuş Dağlarının doğu doğrultusunda şimdi yayla olarak kullanılan zirvenin üzerinde kuruludur. Manastıra ismini veren Arak (Kepenek) Köyü ise zirvenin eteklerindedir. Arak: Farsça’da şarap anlamına gelmektedir. Köyün eskiden üzüm ambarının olduğu ve üzüm şırası çıkarılan bir yer olduğu bilinmektedir. 200 – 250 metre ilerisinde büyük bir Çan Kulesi vardır. Manastırın işçilik ve malzemesinde Roma Üslubu göze çarpar. 

Muş Gezilmesi Gereken Yerler

Tarihi kale Muş’un merkezindedir. Moğol ve Ermeni istilalarına sahne olan kale, Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçmesiyle birlikte Arapların egemenliğine girmiştir. Park haline getirilen kale, Muş halkının piknik yaptığı yerlerden biri olmuştur.

Muş – Varto yolu üzerinde Muş şehir merkezine 10 km uzaklıktadır. Bir Selçuklu yapısıdır. Yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. 143 m uzunluğunda ve 12 gözlüdür. Günümüzde orta ayaktan yıkılmıştır.

Muş şehir merkezinde bulunan hamam, Alaaddin Bey tarafından Alaaddin Bey Camii ile aynı tarihte yaptırılmıştır. Günümüzde de kullanılan hamamın süslemelerinde bitki motifleri kullanılmıştır. Hamamın içerisindeki büyük locaya girişte, kapının hemen üzerindeki kaplumbağa kabartması dikkat çekicidir. Muş Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus