Mustafa Kemalpaşa Otobüs Bileti

Mustafa Kemalpaşa Seferi Yapan Firmalar
Mustafa Kemalpaşa Hakkında

Mustafa Kemalpaşa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Mustafa Kemalpaşa otobüs bileti satan firmalarıMustafa Kemalpaşa otobüs bilet fiyatlarıMustafa Kemalpaşa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Mustafa Kemalpaşa Bursa 

İlçe Uluabat Gölü kıyısında bulunur,  ilçenin denizden yüksekliği 25 – 40 metre olup, şehir merkezine uzaklığı ise 82 km’dir. 104 mahalleden oluşan köyde son yapılan nüfus sayımına göre 100.000 den fazla kişi yaşamaktadır. 


Mustafa Kemalpaşa Kültürel Özellikleri

Mustafa Kemalpaşa ilçesinde Akdeniz iklim özellikleri hâkimdir. Yapılan tarihi araştırmalar sonucunda ilçede ilk yerleşimlerin Hitit Uygarlığı döneminde oluştuğuna dair izlenim oluşmuştur. Sonraki dönemleri incelendiğinde Roma, Bizans, Selçuklu gibi medeniyetlere ev sahipliği yaptığı son olarak Karasioğulları döneminde Türklerin hâkimiyet süreci başlamış ve Osmanlıdan da günümüze kadar ulaşmıştır. İlçe Kurtuluş Savaşından sonra Atatürk’e atıfla Mustafa Kemalpaşa ismini almıştır. İlçe pek çok cami, mescit, kilise bulunması ilçe sınırları içerisindeki Tümbüldek Kaplıcaları, Suuçtu Şelalasi, Miletepolis antik kenti, Dorak Harabeleri ile
Mustafa Kemalpaşa otobüs bileti alıp seyahat etmeniz için oldukça cazip şartlara sahip. İlçede dünya bor ihtiyacının % 60’ını karşılayan bor madeni çıkarılmaktadır. Sahip olduğu doğal güzelliklerin turizm ile ekonomiye katkı yapması ile birlikte ilçede madencilik ve hayvan yetiştiriciliği vardır. 


Mustafa Kemalpaşa’ya nasıl gidilir? 

İlçe sahip olduğu özellikler ile yoğun bir ziyaretçi kapasitesine sahip olduğu için ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. Bursa merkezden düzenlenen otobüs seferleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Mustafa Kemalpaşa Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus