Mut Otobüs Bileti

Mut Seferi Yapan Firmalar
Mut Hakkında

Mut Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mersin’in en güzel yönlerinden olan, Mut otobüs bileti satan firmalarıMut otobüs bilet fiyatlarıMut otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Mut, Mersin’in bir ilçesidir. Kayısı bahçeleriyle dolu olan Mersin’in bu şirin ilçesinin tarihi de oldukça eskilere dayanır. Milattan önce 2000’li yıllarda yerleşimin başladığı düşünülen Mut, bu sebeple birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 

Mut’a Nasıl Gidilir?

Mut ilçesi, Mersin il merkezine 178 kilometredir. Komşu ilçeleri Silifke, Ermenek, Karaman ve Gülnar olan ve Toros Dağları’nın eteklerinde olan bu ilçeye Mut otobüs bileti satın alarak ulaşabilirsiniz. 

Mut’ta Gezilecek Yerler

Mut ilçesine gitmeye karar verdiyseniz burada hem doğal hem tarihi birçok yeri gezme imkanına kavuşabilirsiniz. Öncelikle Mut Kalesi görmeniz gereken ilk yerlerden olmalıdır. Bunun dışında Alahan Manastırı, Yer Köprü, Dağpazarı Kilisesi, Karacaoğlan Heykeli ve Balobal Örenleri de ziyaret etmeniz için önerilen yerler arasındadır. Özellikle Alahan Manastırı UNESCO Dünya Miras Listesi’ne aday gösterilen yapılardan biri olarak ilginizi çekebilir. İlçenin doğal güzelliklerini keşfetmek isterseniz de Karakeşili’ye gidebilirsiniz. İlçenin yaşayış biçimine ve yaşam kültürüne daha fazla tanıklık etmek için de burada düzenlenen Göğden yayla şenlikleri, Göksu Erik ve Yörük Festivali gibi birçok festivalden birine katılabilirsiniz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus