Nallıhan Otobüs Bileti

Nallıhan Seferi Yapan Firmalar
Nallıhan Hakkında

Nallıhan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Nallıhan otobüs bileti satan firmalarıNallıhan otobüs bilet fiyatlarıNallıhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Nallıhan Ankara 

Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan Ankara’nın en batısındaki ilçe Nallıhan, adını Nallı Çayı’ndan ve Osmanlı devrinde yapılan handan alır. İlçede bulunan Juliopolis Nekropol buluntuları eski çağlardan itibaren farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı konusunda bilgiye ulaşmamızı sağlıyor. 


Nallıhan coğrafi ve kültürel özellikler

Bulunduğu coğrafi konum itibari ile deniz seviyesinden yüksekliği 630 metre olan Nallıhan’da bulunduğu coğrafi konum sebebiyle mikro iklim hava şartları yaşanmaktadır. Son yapılan nüfus sayımlarına göre Nallıhan’da yaşayan kişi sayısı 30000’den fazladır. Tarım Nallıhan’ın başlıca geçim kaynağıdır. Tarımda ürün çeşitliliği olmasına rağmen öne çıkan tarım ürünleri domates ve biberdir. Bununla birlikte iç Anadolu bölgesinde pirinç yetiştirilen bir alan olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Nallıhan coğrafi konumu ve doğal güzellikleri, ilçede bulunan manevi mekanları il doğru zamanda gidildiğinde bir yeryüzü cennetidir. Günlük yaşamın sıkıntılarından kurtulmak için Nallıhan otobüs bileti alıp bu güzel ilçeyi ziyaret etmenizde fayda var. 

Nallıhan’a ulaşım

Ankara merkeze 160 km uzaklıkta olan Nallıhan’a gitmek için Ankara Etlik garajından iki ayrı otobüs firması ile yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca Nallıhan’a yakın olduğu Bolu ve Eskişehir illerinden de direk ilçe merkezine giden otobüs seferleri ile yolculuk yapabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nallıhan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus