Nevşehir Otobüs Bileti

Nevşehir Seferi Yapan Firmalar
Nevşehir Hakkında

Nevşehir il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Nevşehir il merkezi otobüs bileti satan firmalarıNevşehir il merkezi otobüs bilet fiyatlarıNevşehir il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan bir şehirdir. Kent orta çağdan beri yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Eski adı Muşkara olan şehri için, Osmanlı Devleti zamanında Nevşehir adı kullanılmaya başlanmıştır. Nevşehirli Damat İbrahim Paşa sadrazamlığa getirildiğinde doğduğu yeri de geliştirmek istemiş ve buraya camiler, medreseler, hamam, imaretler ve çeşmeler yaptırmıştır. İsmini de yeni şehir anlamında “Nevşehir” olarak değiştirmiştir. 

Nevşehir’e Nasıl Gidilir?

Nevşehir, İç Anadolu Bölgesi’nde bulunduğundan farklı şehirlerden gelirken kolaylıkla gelebilirsiniz. Nevşehir otobüs bileti satın aldığınızda İstanbul’dan 743 kilometre, Ankara’dan 277 kilometre, Antalya’dan 538 kilometre ve Gaziantep’ten 434 kilometre yol gidip rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Nevşehir’de Gezilecek Yerler

Birçok tarihi ve doğal güzelliği bulunan Nevşehir’de öncelikle gitmeniz gereken yerler Kapadokya’nın en önemli merkezlerinden Ürgüp ve Göreme’dir. Burada bulunan Kpadokya Peri Bacaları, Saklı Kilise, Ürgüp Kadıkalesi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya Çavuşin Kilisesi ziyaret etmeniz önerilir. Bunlar dışında burada bulunan kaplıcalara gidip yörenin şifalı sularından faydalanabilirsiniz, Göreme Milli Parkı’nda temiz havaya doyabilirsiniz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus