Niksar Otobüs Bileti

Niksar Seferi Yapan Firmalar
Niksar Hakkında

Niksar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tokat’ın en güzel yönlerinden olan, Niksar otobüs bileti satan firmaları, Niksar otobüs bilet fiyatları, Niksar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Tokat, Niksar 
Batısında Erbaa, güneyinde Almus, doğusunda Başçiftlik ve Reşadiye ilçeleriyle komşu olan Niksar’ın kuzeyinde Ordu yer almaktadır.

İlçe platolar ve yaylarla kaplıdır. Doğal güzelliklerinin çok olması ilçeye amatör ve profesyonel çok sayıda sporcunun bölgeye geziler düzenlemesini sağlamıştır.

Tokat ilindeki ormanların %12’si bu ilçe sınırları içinde yer almaktadır. Kavak üreticiliğinin önemli bir pay oluşturduğu ilçe, tarım ve hayvancılıkla da uğraşmaktadır. İlçede çok sayıda tarım ürünleri yetişmektedir. En önemli tarım ürünü ise cevizdir. Genellikle yurtdışına ihraç edilen bu cevizler büyük bir gelir sağlamaktadır. Ayrıca ilçede sanayi de özellikle son yıllarda büyük bir gelişme göstermiştir. 

Niksar’da Gezilecek Yerler

·         Talazan Köprüsü: Yapım tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte, mimarisi nedeniyle 13. yüzyıl ortalarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Köprü kesme ve moloz taştan yapılmıştır.

·         Melikgazi Türbesi: Türbe Danişmendliler döneminde yapılmıştır ve günümüze kadar sağlam bir şekilde ayakta kalmıştır.

Tarihe meraklıysanız Tokat’ın en önemli ilçelerinden biri olan Niksar’ı görmenizi tavsiye ederiz. Niksar otobüs bileti alarak bu güzel ilçeyi yerinde görebilirsiniz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus