Nilüfer Otobüs Bileti

Nilüfer Seferi Yapan Firmalar
Nilüfer Hakkında

Nilüfer Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Nilüfer otobüs bileti satan firmalarıNilüfer otobüs bilet fiyatlarıNilüfer  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Nilüfer Bursa 

Bursa’nın 3. Büyük ilçesi olan Nilüfer, son dönemlerde yapılan toplu konut alanları ile büyük bir gelişme göstermiştir. İlde nüfus artışı en hızlı olan ilçedir. 


Nilüfer Kültürel Özelikleri

İlçenin denizden yüksekliği 100- 150 metre olup Bursa’nın Batı kesiminde bulunur. İlçe 64 mahalleden olur, son nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 342 000’ dir. Nilüfer’ de kışları hava genel itibari ile yağışlı olur. En fazla yağış ilkbahar ve kış ayında görülür. Yıl içerisinde genellikle hava % 25 açık ve bulutsuz görülür. İlçe son dönemdeki yoğun sanayileşme ile birlikte büyük ilerleme kaydetti.  Bursa’nın en büyük sanayi kuruluşları olan Besaş, Renault, Bosch gibi firmalar bu ilçe sınırları içensindedir. İlçede tarım üretimi devam etmektedir. Arpa, fasulye, buğday, patlıcan, ceviz, şekerpancarı gibi birçok farklı meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır. Pek çok kültürel etkinliğin düzenlendiği ilçeye
Nilüfer otobüs bileti satın alarak ulaşabilirsiniz. 


Nilüfer’e nasıl gidilir?

İlçenin ulaşım konusunda hiçbir problemi yoktur. İl merkezinden kalkan araçlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nilüfer Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus