Nizip Otobüs Bileti

Nizip Seferi Yapan Firmalar
Nizip Hakkında

Nizip Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep’in en güzel yönlerinden olan, Nizip otobüs bileti satan firmalarıNizip otobüs bilet fiyatlarıNizip otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Nizip, Gaziantep iline bağlı ve buranın en büyük ilçesidir. İlçenin nüfusu yaklaşık olarak 138.000’dir. Buranın sakinleri geçimlerini tarım ve tarım üzerinden yapılan sanayiden sağlamaktadırlar. Antep fıstığı ve zeytin bu ilçede yetiştirilen ürünlerdendir. Buradaki zeytinlerden yapılan sabunlar ünlüdür. Oldukça eski bir ilçe olan Nizip’in tarihi milattan önce 2000 yılına kadar gider. 

Nizip’e Nasıl Gidilir?

Nizip ilçesi, Gaziantep il merkezine uzaklığı 49 kilometredir. Gaziantep – Şanlıurfa yolu üzerinden buraya gelebileceğiniz gibi Nizip otobüs bileti satın alarak rahat ve konforlu bir yolculuk sonrasında Nizip ilçesine ulaşmanız mümkündür. 

Nizip’te Gezilecek Yerler

İlçede Zeugma antik kenti bulunmaktadır. Tarih öncesi zamanlardan beri her daim yerleşim yeri olarak kullanılmış bu antik kent, turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu bölgenin tarih boyunca önemli bir yer olarak görülmesinin sebebi Fırat Nehri’nin kolay geçit yerlerinden birisinde yer almasıdır. Zeugma isminin kelime anlamı da geçit yeridir. Bu antik kentte eski kilise, Karpuzatan mesiye yeri ve Taşbaş dağı gezilmesi önerilen yerlerdendir.  

En Çok Tercih Edilen Nizip Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus