Nurdağı Otobüs Bileti

Nurdağı Seferi Yapan Firmalar
Nurdağı Hakkında

Nurdağı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep in en güzel yönlerinden olan, Nurdağı otobüs bileti satan firmaları, Nurdağı otobüs bilet fiyatları, Nurdağı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Gaziantep,
Nurdağı

Nurdağı ilçesi Gaziantep il merkezine 67 km. mesafede bulunmaktadır. İlçe, doğuda Şahinbey ve Şehitkamil ilçesi, kuzeyde, Kahramanmaraş, batıda Osmaniye, güneyde ise Islahiye ilçesi ile komşudur. Tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan Nurdağı, Amanos Dağı’nın eteklerine kurulmuştur. İlçedeki tarım arazileri son derece verimli olduğu için tarımsal faaliyetler sıklıkla yapılmaktadır. Pamuk, buğday, salatalık, patlıcan, şeker pancarı ve kırmızı biber bu bölgede sıklıkla yetiştirilen ürünlerin en önemlileri arasında yer almaktadır. Nurdağı’nın köylerinde zengin krom yatakları bulunmaktadır. Bunun yanında ilçede küçükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. 

Nurdağı’nda Gezilecek Yerler

Hz. Ukkaşe Türbesi: Türbe Durmuşlar Köyü’nde yer almaktadır. Yemyeşil bir tepenin üzerinde bulunan türbenin, daha önceden bir kilise olduğu söylenmektedir. Türbede cenazesi bulunan kişinin isminin Ökkeş olduğu bunun zamanla değişerek günümüze Ukkaşe olarak geldiği bilinmektedir. Bu kişi, Gaziantep’in Müslümanlarca fethedilmesi esnasında şehit olmuş ve  buraya defnedilmiştir.

Hurşit Ağa – Zerda Konağı: Türk mimarisinin özelliklerini taşıyan konak, ilçeye bağlı Sakça Köyündedir. 1901 yılında yapılan konak, kerpiç ve ahşap kullanılarak yapılmıştır. Televizyon dizisi Zerda da bu konakta çekilmiştir. Nurdağı otobüs bileti alarak bu yapıları görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nurdağı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus