Nurhak Otobüs Bileti

Nurhak Seferi Yapan Firmalar
Nurhak Hakkında

Nurhak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Nurhak otobüs bileti satan firmaları, Nurhak otobüs bilet fiyatları, Nurhak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kahramanmaraş,
Nurhak

Daha önceleri Elbistan ilçesine bağlı bir köy olan Nurhak, 1990 tarihinde ilçe statüsünü almıştır. Karasal iklimin egemen olduğu ilçede, yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlıdır. Kış aylarında bölgede yoğun kar yağışı hatta tipi görülmektedir. Yöre halkının en önemli gelir kaynağı tarımsal faaliyetlerden elde ettiği gelirlerdir. Bölgede sanayileşmenin olmaması, ilçe halkının tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlamasına neden olmuştur. Bölgedeki arazi yapısı tarım yapmayı zorlaştıran unsurlardan bir tanesidir. Tahıl ürünleri, Nurhak ilçesinde yoğunlukla ekimi yapılan bitkilerdendir. Ticari olarak sadece meyve üretimi yapılmaktadır. İlçenin yüksek yerlerinde mera hayvancılığı, ova alanlarında ise ahır hayvancılığı yapılmaktadır.

Nurhak hem Kahramanmaraş’ın hem de Akdeniz Bölgesinin en küçük ilçelerinden bir tanesidir. Dolayısıyla ilçede tarihi veya kültürel anlamda gezilebilecek çok fazla yer bulunmamaktadır. Bununla beraber, yaylalardaki mesire alanları ilçe sakinlerinin dinlenebileceği ve güzel vakit geçirebileceği yerlerden biridir. Özellikle yaz aylarında yaylalarda piknik etkinliği gerçekleştirilmektedir. Nurhak otobüs bileti alarak bu ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nurhak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus