Nusaybin Otobüs Bileti

Nusaybin Seferi Yapan Firmalar
Nusaybin Hakkında

Nusaybin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mardin’in en güzel yönlerinden olan, Nusaybin otobüs bileti satan firmaları, Nusaybin otobüs bilet fiyatları, Nusaybin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  

Nusaybin İlçesi Hakkında Bilgiler

Nusaybin´in M.Ö 2270 yılında Sümerlerin üçüncü ur sülalesinden Kral Şulgi tarafından kurulmuş, Babil Kralı Hamurabi zamanında da gelişmiş bağlık ve bahçelik anlamına gelen "Aramiş" adı verilmiştir. Araplar buraya iki kısmı anlamına gelen Nusibeyh, Asurlar Naşabana, Mitaniler de Naspinaizela adım verdikleri tarihi kaynaklardan anlaşılmaktadır. 

Nusaybin İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
Nusaybin ve çevresinde ise MS 150 yıllarından sonra Tanrılara adanmış tapınakların üzerine kiliseler ve manastırlar inşa edilmeye başlandı. Hz. Muhammed`in 13 torunundan biri olan Zeynel Abidin ve onun kız kardeşi Zeynep`in türbelerinin bulunduğu, ilçenin en önemli camisidir. Yeterli ilginin gösterilmesi ve gerekli araştırmaların yapılması halinde dünyaya ışık tutacak, medeniyetler tarihine yeni bir sayfa ekleyecek olan Gırnawas, Nusaybin`in 4 km kuzeyinde, Çağçağ Vadisi`nin Kuzey Mezopotamya ovasına açıldığı nu kale de Bizans İmparatoru II. Konstantin`in emriyle Dimitriyos`a yaptırılmıştır. Kale dağdan inen Midyat-Nusaybin kervan yolu üzerindeki boğazın dar geçidinde, dağın bittiği yerde, derin vadide, balık biçimi, tek parça bir kayalık düzlüğünde yapılmıştır. Tada, tam vadi ağzında bir höyüktür. Nusaybin Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Nusaybin Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus