Oğuzeli Otobüs Bileti

Oğuzeli Seferi Yapan Firmalar
Oğuzeli Hakkında

Oğuzeli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep in en güzel yönlerinden olan, Oğuzeli otobüs bileti satan firmaları, Oğuzeli otobüs bilet fiyatları, Oğuzeli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Gaziantep,
Oğuzeli

Tilbaşar Ovası üzerine kurulmuş olan Oğuzeli ilçesi, kuzeyde Şahinbey, doğuda Nizip ve Karkamış, batıda Elbeyli, güneyde ise Suriye ile komşudur. Çevresinde çok fazla yüksek dağ bulunmamakla beraber düz bir alan üzerine kurulmuş durumdadır. Oğuzeli, denize kapalı ve 740 rakımda olması sebebiyle, genel olarak Akdeniz ve karasal iklim özellikleri görülmektedir. İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ayrıca ilçedeki Besi Organize Sanayi Bölgesi, hayvancılığı desteklemek ve teşvik etmek için önemli bir konumdadır. 

Oğuzeli’nde Gezilecek Yerler

Tılbaşar Kalesi: İlçeye 12 km. mesafedeki Gündoğan Köyü’nde Tılbaşara Höyüğü üzerinde yer almaktadır. Kale ve şehir o dönemde “Tel- Başir” olarak anılmaktaydı. Bölgede yapılan arkeolojik kazılarda, Tunç Çağı’na ait kalıntılar ile beraber Bizans ve Haçlı dönemlerine ait kalıntılar da ortaya çıkartılmıştır.

Karpuzatan Mesire Yeri: Gaziantep ilindeki debisi en yüksek su kaynağı bu alanda yer almaktadır. Hem ilçe merkezinden hem de il merkezinden birçok ziyaretçi bu alanda piknik yapmayı tercih etmektedir. Oğuzeli otobüs bileti satın alarak bu alanın keyfini çıkartabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Oğuzeli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus