Oğuzlar Otobüs Bileti

Oğuzlar Seferi Yapan Firmalar
Oğuzlar Hakkında

Oğuzlar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Oğuzlar otobüs bileti satan firmaları, Oğuzlar otobüs bilet fiyatları, Oğuzlar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum,
Oğuzlar

Oğuzlar ilçesinin eski adı Karabörk Divanı’dır. 1990 yılından itibaren ilçe olmuştur. Çorum il merkezine 54 km uzaklıkta olan Oğuzlar ilçesinin nüfusu 5828´dir. Oğuzlar ilçesinin en önemli gelir kalemleri; pirinç yetiştiriciliği, ceviz, az da olsa hayvan besiciliği, tahıl üretimi gibi faaliyetlerdir. Bunların yanından az da olsa arıcılık faaliyetleri de yapılmaktadır. Bu ürünlerden en meşhur olanı Oğuzlar cevizidir. Engebeli ve dağlık bir yapıda olan ilçenin en önemli unsuru Kızılırmak nehriydi. Daha sonra bu nehrin üzerine inşa edilen Obruk Barajı, ilçenin sulama, içme suyu ve enerji ihtiyacını karşılamasına imkan sağlamıştır.
Obruk Barajı Göleti ilçe açısından büyük öneme sahiptir. Bu havzada, çeşitli su sporları, kürek, balıkçılık, yelken gibi etkinlikler yapılabilmektedir. Ayrıca yamaç paraşütü yapılabilmesi yayla turizminin canlanmasını ve bölge ekonomisinin kalkınmasını sağlamaktadır. Obruk Barajı, ilçeye müthiş bir görsel manzara kazandırmıştır. Bu bölgede açılan restoranlar sayesinde ziyaretçiler bu manzaranın ve doğanın tadını çıkarabilmektedir. Oğuzlar otobüs bileti satın alarak bu etkinliklere katılabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Oğuzlar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus