Oltu Otobüs Bileti

Oltu Seferi Yapan Firmalar
Oltu Hakkında

Oltu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurumun en güzel yönlerinden olan, Oltu otobüs bileti satan firmaları, Oltu otobüs bilet fiyatları, Oltu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum,
Oltu

Oltu ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almasına rağmen, yüz ölçümünün çoğunluğu Doğu Karadeniz Bölgesi’ndedir. İlçe, Oltu Çayı vadisinde kurulmuş ve coğrafi bakımdan dağlık ve ormanlık bir yapıya sahiptir. Diğer ilçelerden farklı olarak, düşük rakımlı olması bölgede sert kara iklim özelliklerine rastlanmamasına neden olmaktadır. Bölgenin en önemli ve ilçeyi meşhur eden özelliği ise Oltu Taşı’dır. Özellikle bölgeye gelen turistler tarafından sıklıkla satın alınan Oltu Taşı ürünleri herkes tarafından sevilmektedir. Bölge halkı bu taşa, kara kehribar taşı da demektedir. 

Oltu’da Gezilecek Yerler

Oltu Kalesi: M.Ö 4. Yüzyılda yapılan Oltu Kalesi, Oltu Çayı kıyısındaki tepenin üzerinde bulunmaktadır. Oltu Kalesi, Osmanlı döneminde kervansaray olarak da kullanılmıştır. Kesme taştan yapılmış olan kalenin dış kale ve  surları günümüze ulaşamadan yok olmuştur. Kalenin kuzeyinde yer alan iki burçtan bir tanesi türbe olarak kullanılmıştır. Bunun yanında kale içinde hamam da bulunmaktadır.

Oltu otobüs bileti alarak Oltu Kalesi dışında; Aslanpaşa Camii, Tamrut Harabeleri, Kertekler ve Livan’ın Gözesi gibi tarihi ve kültürel mekanları gezmeniz mümkündür.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus