Olur Otobüs Bileti

Olur Seferi Yapan Firmalar
Olur Hakkında

Olur Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Olur otobüs bileti satan firmaları, Olur otobüs bilet fiyatları, Olur otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Olur

Erzurum’un en kuzey noktasında bulunan ilçenin güneyinde Oltu ve Şenkaya ilçeleri bulunmaktadır. Doğusunda Ardahan ve batısında ve Artvin bulunmaktadır. İlçede genel olarak Karadeniz kültürü hakim olsa da iki kültürün de beraber yaşandığı nadir yerlerden biridir.

İlçede çok sayıda doğal güzellik bulunmaktadır. İlçenin kuzeyinde bulunan platolar görülmeye değerdir. Aynı zamanda ilçede çok sayıda dağ bulunmaktadır. Bunlar Akdağ, Zamp Dağı, Sarıbaba Tepesi ve Pancarlı Tepesidir. Çoruh Nehri’nin bir kolu olan Oltu Çayı bu ilçenin içinden geçmektedir. Bu çay etrafında bulunan mesire yerleri ilçe halkının dinlenme noktalarıdır. Ayrıca çevre ilçelerden gelenlerin de uğrak yeridir. 

Olur’da Gezilecek Yerler

İlçenin ilk yerleşim yeri olarak ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Ama yapılan kazı çalışmalarında çok sayıda tarihi eser bulunmuştur. Bu kazı çalışmaları yüzyıllar öncesinde de burada medeniyetlerin yaşadığını göstermektedir. Bu tarihi eserler arasında çok sayıda kaleler ve kiliseler bulunmaktadır. İlçeye bağlı Keçili köyünde bulunan Vank Kalesi bunların en önemlisidir. Bu kaleyi yerinde görmek için Olur otobüs bileti almanız yeterli. 

En Çok Tercih Edilen Olur Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus