Ömerli Otobüs Bileti

Ömerli Seferi Yapan Firmalar
Ömerli Hakkında

Ömerli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mardin’in en güzel yönlerinden olan, Ömerli otobüs bileti satan firmaları, Ömerli otobüs bilet fiyatları, Ömerli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ömerli İlçesi Hakkında Bilgiler

Bugünün Ömerli İlçesi’nin (eski adıyla Maserti köyü)  kimin tarafından ne zaman kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. Yapılan arkeolojik çalışmalara göre ilçe merkezi ile Beşikkaya (eski adıyla Fafit) köyünün taş kemer, kubbe mimari yönünden benzerlikleri ilginçtir. Bu mimari tarzını ilk olarak kullanan uygarlıklar Sümerler ve Asurlulardır. Tarihte Yukarı Mezopotamya olarak anılan ve Ömerli´yi de içine alan coğrafyada Asur Devleti kurulmuştur. İlçedeki Yaylatepe (Hıbatok), Göllü, İkipınar, Beşikkaya (Fafit), Maserti harabeleri incelendikçe bu yerleşim yerinin çok eski olduğu bölgenin Asurlar, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Türk İslam Devletlerinin hâkimiyetinde kaldığı zaman zaman elde edilen paralardan ve heykellerden anlaşılmaktadır. 


Ömerli İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler
Asur, Pers, Bizans, Arap ve Osmanlı Devleti´ne ait çeşitli paralar, heykel ve heykelcilik, kilden testi ve küpler üzerindeki çeşitli motifler, resimler, süs eşyaları arkeolojik kazılar sonucunda elde edilen ürünlerdir. Bilhassa Sümer ve Asurlular heykeltıraşlığa ve kral heykellerine önem verdiği için kazı neticesinde heykellere fazla rastlanması şehrin kuruluşunu eski tarihlere götürür. Ömerli Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ömerli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus