Ordu - İstanbul Otobüs Bileti

Ordu Hakkında
Ordu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Ordu otobüs bileti satan firmaları, Ordu otobüs bilet fiyatları, Ordu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ordu, Türkiye

Karadeniz Bölgesinde yer alan illerimizden biri olan Ordu, Türkiye´nin en kalabalık 30. şehridir. 2015 TÜİK verilerine göre yaklaşık 750 bin kişi Ordu´da yaşamaktadır. Kuzeyde Karadeniz, güneyede Sivas ve Tokat, batıda Samsun, doğuda ise Giresun ile komşudur. Yıl itibariyle büyükşehir statüsünde olan Ordu, 19 ilçeden oluşmakta olup, yüzölçümü açısından en büyük 57. şehirdir. Ordu şehir merkezinde Karadeniz iklimi görülmektedir. Fakat kıyıya paralel uzanan dağların olduğu kesimlerde bazen değişik doğa olaylarına rastlanabilmektedir. Kışın bu iç kesimlerde 6 ay süresince kar yağmaktadır. Sarı obası, Beşiktaş Yaylası ve Çarşamba Yaylası gibi yerlerde kar Mayıs ayına dek erimemektedir. Şehrin ekonomisi büyük oranda tarıma dayanmaktadır. Türkiye´deki fındık üretiminin yarısı Ordu tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle Ordu ahalisi ekseriyetle fındıkla geçinmektedir. Ordu otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasından temin edilebilir. 

Ordu´da Gezilecek Yerler

                    Ünye Kalesi

                    Gölköy Kalesi

                    Bolaman Kalesi

                    Meleitos Kalesi

                    Cotyora Kalesi

                    Göller Kalesi

                    Taşbaşı Kilisesi

                    Perşembe Yason Kilisesi

                    Ordu Düz Mahalle Kilisesi

                    Boztepe

                    Efirli Plajı

                    Çaka Kumsalı ve Mesire Yeri

                    Fatsa Cıngırt Kaya Mezarları

                    Osman Paşa Şadırvanı

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus