Ordu - Rize Otobüs Bileti

Ordu Hakkında
Ordu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Ordu otobüs bileti satan firmaları, Ordu otobüs bilet fiyatları, Ordu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ordu, Türkiye

Karadeniz Bölgesinde yer alan illerimizden biri olan Ordu, Türkiye´nin en kalabalık 30. şehridir. 2015 TÜİK verilerine göre yaklaşık 750 bin kişi Ordu´da yaşamaktadır. Kuzeyde Karadeniz, güneyede Sivas ve Tokat, batıda Samsun, doğuda ise Giresun ile komşudur. Yıl itibariyle büyükşehir statüsünde olan Ordu, 19 ilçeden oluşmakta olup, yüzölçümü açısından en büyük 57. şehirdir. Ordu şehir merkezinde Karadeniz iklimi görülmektedir. Fakat kıyıya paralel uzanan dağların olduğu kesimlerde bazen değişik doğa olaylarına rastlanabilmektedir. Kışın bu iç kesimlerde 6 ay süresince kar yağmaktadır. Sarı obası, Beşiktaş Yaylası ve Çarşamba Yaylası gibi yerlerde kar Mayıs ayına dek erimemektedir. Şehrin ekonomisi büyük oranda tarıma dayanmaktadır. Türkiye´deki fındık üretiminin yarısı Ordu tarafından sağlanmaktadır. Bu nedenle Ordu ahalisi ekseriyetle fındıkla geçinmektedir. Ordu otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasından temin edilebilir. 

Ordu´da Gezilecek Yerler

                    Ünye Kalesi

                    Gölköy Kalesi

                    Bolaman Kalesi

                    Meleitos Kalesi

                    Cotyora Kalesi

                    Göller Kalesi

                    Taşbaşı Kilisesi

                    Perşembe Yason Kilisesi

                    Ordu Düz Mahalle Kilisesi

                    Boztepe

                    Efirli Plajı

                    Çaka Kumsalı ve Mesire Yeri

                    Fatsa Cıngırt Kaya Mezarları

                    Osman Paşa Şadırvanı

Rize Hakkında
Rize Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Rize´nin en güzel yönlerinden olan, Rize otobüs bileti satan firmaları, Rize otobüs bilet fiyatları, Rize otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Rize, Türkiye

Rize, Karadeniz´de yer alan ilçelerimizden biridir. Ülkemizin kuzeydoğusunda yer alır. Sahili vardır. Batıda Artvin ve Trabzon, güneybatıda Bayburt, güneyde ise Erzurum´la komşudur. Özellikle Erzurum´la arasındaki ilişki çok kuvvetlidir. Zira pek çok Rizeli, iş olanaklarının darlığı nedeniyle memleketlerinden göçmeyi tercih ederek hayatlarını Erzurum´da sürdürmeye karar vermişlerdir. İstatistiklere göre Türkiye´nin en çok yağış alan şehri Rize´dir. Şehrin en önemli ekonomik unsuru çaydır. Bunun yanı sıra son yıllarda kivi yetiştiriciliği de ivme kazanmıştır. Rize´de yaz mevsimleri ılık, kış ve sonbahar mevsimleri ise bol yağışlı geçmektedir. Rize otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasında bulunabilir. 2015 yılında yer alan verilere göre, Rize nüfusu 328 bin 979 kişiden oluşmaktadır. Şehir, Türkiye´nin her bölgesinden ziyaret edilmektedir. Tarihi, doğal güzellikleri ve bitki örtüsüyle Rize, her mevsim ziyaret edilebilecek türden bir Türk şehridir. 

Rize´de Görülecek Yerler

                    Çamlıhemşin Fırtına Deresi

                    Botanik-Ziraat Çay Bahçesi

                    Palovit Şelalesi

                    Rize Kalesi

                    Taka Rafting

                    Rize Müzesi

                    Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi

                    Sendagez

                    Pileki Mağarası

                    Kız Kalesi

                    Ayder Yaylası

                    Andon

                    Zil Kalesi

                    Dağmaran

                    Anzer Yaylası 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus