Orhangazi Otobüs Bileti

Orhangazi Seferi Yapan Firmalar
Orhangazi Hakkında

Orhangazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa ’nın en güzel yönlerinden olan, Orhangazi otobüs bileti satan firmalarıOrhangazi otobüs bilet fiyatlarıOrhangazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Orhangazi Bursa 

İlçe İznik Gölü’nün kıyısında bulunan verimli toprakları bulunan bir ilçedir. Yakın çevresinde  Karamürsel, Gemlik, Yenişehir v İznik ilçeleri vardır. 


Orhangazi Kültürel Özellikleri

İlçe Bursa merkeze 45 km uzaklıkta ve deniz seviyesinden yüksekliği 125 metre’ dir.  Bursa – İstanbul yolu üzerinde olması ile önemli bir kavşak noktasıdır. Son yapılan nüfus sayımlarına göre toplam nüfusu 75000 civarıdır. Orhangazi Bursa’nın merkez ilçelerinden biridir. Tarihte Roma, Bizans, Selçuklu gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan Orhangazi ilçeye adını veren Orhan Gazi tarafından fethedilmesinden sonra günümüze kadar ulaşmıştır. İlçe ekonomisi tarım ve sanayi ile ön plana çıkar. Narenciye çeşitleri dışındaki pek çok meyve sebze ilçede yetiştirilir. İlçede zeytincilik çok yaygındır, Gedelek turşusu ve mozaik  de ilçenin ekonomisi içinde bulunan gelir kaynakları arasındadır. İlçe nüfusunun % 40’ı sanayide çalışır. İlçede bulunan Meslek Yüksekokulu ilçenin gelişmesini olumlu etkilemiştir. Sitemizden temin ettiğiniz
Orhangazi otobüs bileti ile bu güzel ilçeye seyahat edebilirsiniz. 


Orhangazi’ye nasıl gidilir?

İlçe merkez ilçelerden biri olması sebebi ile ulaşım sorunu yoktur. Düzenlenen minibüs seferleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus