Ortaca Otobüs Bileti

Ortaca Seferi Yapan Firmalar
Ortaca Hakkında

Ortaca Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muğla’nın en güzel yönlerinden olan, Ortaca otobüs bileti satan firmaları, Ortaca otobüs bilet fiyatları, Ortaca otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ortaca İlçesi Hakkında Bilgiler

Antik Çağ’da Karia sınırları içerisinde yer alan Ortaca, MÖ 334 yılında Makedonya Kralı Büyük İskender tarafından ele geçirilir. Daha sonra Mısır Kraliçesi Kleopatra’ nın sahibi olduğu Akdeniz ve Ege sahilleri içinde bulunan Ortaca’ da bir süre Mısır egemenliği altında kalır. MÖ. 192 yılında Roma egemenliği altında girer. Selçuklu Türklerinin   1071 Malazgirt Zaferi’yle Anadolu kapıları Türklere açılınca, Ortaca da İstanbul haricindeki diğer Anadolu bölgeleri  gibi Doğu Roma sınırlarından çıkar ve Selçuklu Türkleri egemenliğine girer. 

Ortaca İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler 
Ortaca Muğla´nın en güzel plajlarının olduğu, ayrıca da çok sakin, yazlık alınabilecek güzel ilçelerinden biri. Başlıca plajlarından Sarıgerme ve İztuzu mutlaka görülmesi gereken mükemmel yerler. İztuzu caretta kaplumbağaları yaşama alanı olduğundan koruma bölgesi. İnşallah korunmaya devam eder çünkü kumu ve denizi çok temiz. Akşam 8 gibi kapatılan plaj çok güzel ve plajın gerisindeki kafelerde dinlenme imkanları var. Bu plajın en önemli özelliği denizin insan boyunu geçmemesidir. İsterseniz uzun bir süre denizde yürüyebiliyorsunuz ve inanılmaz güzel bir duygu. Buranın bir diğer önemli özelliği ise denizin bir tarafı tuzlu su iken, bir tarafı tatlı sudur. Bu özelliği ile bile dünyada eşi benzeri yok. Ortaca Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus