Osmancık Otobüs Bileti

Osmancık Seferi Yapan Firmalar
Osmancık Hakkında

Osmancık Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Osmancık otobüs bileti satan firmaları, Osmancık otobüs bilet fiyatları, Osmancık otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum, Osmancık

Çorum’un bir ilçesi olan Osmancık, Kuzey Kızılırmak havası içerisinde yer almaktadır. Doğuda Amasya, batıda ise Sinop ili ile komşudur. Osmancık ilçesi, Orta Anadolu örf ve geleneklerinin hala görülebileceği ender ilçelerden bir tanesidir. Osmancık’ın ünü ürettiği pirinçler sayesinde dünya çapına ulaşmış durumdadır. Türkiye’de en çok üretilen pirinç olan Osmancık pirinci lezzeti ile büyük bir kesime hitap etmektedir. İlçe sanayileşme alanında da ilerleme göstermektedir. Tuğla, tekstil, çeltik, un başta olmak üzere toplam 33 üretim tesisi ilçede faaliyet göstermektedir. 

Osmancık’ta Gezilecek Yerler

Koyunbaba Köprüsü: Diğer adı II.Beyazıd Köprüsü olan eser, 1489 yılında tamamlanmıştır. 250 metre uzunluğunda ve 7,5 metre genişliğinde olan köprü, sarı kesme taşlardan inşa edilmiştir. Köprü, birbirine paralel şekilde dizilmiş beş sıradan oluşmaktadır.

Koca Mehmet Paşa Camii: Cami, Sultan 2. Murad’ın veziri sadrazam Koca Mehmet Paşa tarafından 1430 yılında yaptırılmıştır. Eski kaynaklarda, cami ile beraber aynı alanda medrese ve kütüphane bulunduğu bazı kaynaklarda yer alsa da, bu yapılar günümüze ulaşamamıştır. Osmancık otobüs bileti satın alarak bölgenin tüm turistik mekanlarını görebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus