Osmangazi Otobüs Bileti

Osmangazi Seferi Yapan Firmalar
Osmangazi Hakkında

Osmangazi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Osmangazi otobüs bileti satan firmalarıOsmangazi otobüs bilet fiyatlarıOsmangazi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Osmangazi Bursa

Osmangazi Bursa’nın en büyük nüfus sahip ilçesidir. Bütün ilçelerin kesiştiği bir noktada bulunması ile önemli bir ilçedir. 

Osmangazi Kültürel Özellikleri 
İlçenin denizden yüksekliği 150 metredir. 109  mahalleden oluşur, İzmir, İstanbul ve Eskişehir şehirlerarası yolunun kesiştiği noktada bulunur. İlçede pek çok mesire alanı, çocuklar ve yetişkinler için  park ve sosyal tesis bulunur. Son yapılan nüfus sayımlarına göre ilçede yaklaşık olarak 830.000 kişi yaşıyor. İlçede Marmara  iklimi hakimdir. İlçede lodos ve poyraz rüzgârları görülür. İlçede biber domates, patlıcan gibi sebzelerle birlikte kavun, çilek, armut gibi çeşitli meyveler ve susam ayçiçeği de yetiştirilmektedir. İlçede pek çok sanayi dalında çalışma yürütülmektedir. İlçe ekonomik ve kültürel açıdan oldukça gelişmiştir. İlçedeki okuryazar oranı % 99 oranındadır. İlçede bulunan kale, hisar Türbe, hamam, köşk, cami ve müzeler Osmangazi  otobüs bileti alıp keşfetmeniz için sizi bekliyor. 

Osmangazi’ye nasıl gidilir? 
İlçe ekonomik ve kültürel alanda gelişmesi ile birçok ziyaretçisi vardır, bu gelişmişlikle birlikte ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. Bursa merkezden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Osmangazi Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus