Osmaniye - Düziçi Otobüs Bileti

Osmaniye Hakkında

Osmaniye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye
’nin en güzel yönlerinden olan, Osmaniye otobüs bileti satan firmalarıOsmaniye otobüs bilet fiyatlarıOsmaniye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Osmaniye

Stratejik ve coğrafi konumdan yerleşmeye müsait olan Osmaniye tabiri caizse Doğu Anadolu’nun kapısı hükmündedir.  Bulunduğu bölge olan Çukurova yüzyıllardır Hitit, Roma, Pers gibi medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için Osmaniye de pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun fethinden sonra hızla Türkleşmeye başlayan bölgeye ilk etapta Türkmen aşiretlerinden Ulaşlı Aşireti Nur Dağları’nın bulunduğu bölgeye yerleşmişlerdir. İlçelerinden birkaçının İpek yolu üzerinde bulunması ile tarihi geçmişi daha da canlanan Osmaniye 1996 yılında il statüsüne alınmıştır. 2015 yılı nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 250000 civarıdır. Son dönemlerde yapılan yatırımlar ile üniversitenin varlığı ve sanayi bölgesi ile hızlı bir yükselişe geçen Osmaniye ilerleyen dönemlerde ülke ekonomisinde daha çok söz sahibi olacağa benziyor. Sitemizden satın aldığınız Osmaniye otobüs bileti ile bu ile seyahat edebilirsiniz. 


Osmaniye’ye nasıl gidilir?
İl’e yakın illerden direk otobüsle ya da büyük şehirlerden kalkan şehirlerarası otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Düziçi Hakkında

Düziçi Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Osmaniye’nin en güzel yönlerinden olan, Düziçi otobüs bileti satan firmalarıDüziçi otobüs bilet fiyatlarıDüziçi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Düziçi Osmaniye 


Osmaniye’nin ilçesi olan Düziçi hakkında bilinen tarih Abbasi Halifesi Harun Reşid’e kadar dayanır. Bununla birlikte ilçenin Hiti Devleti, Selçuklu Devleti, Bizans dönemi ve Anadolu’nun Türkleşmesi ile birlikte Osmanlı hakimiyeti altında kalarak birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. 2014 yılı nüfus sayımına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 80000 civarıdır. İlçe sahip olduğu tarihi geçmiş ile birlikte Ceyhan nehri kenarında bulunan kaplıca ile de dikkat çekmektedir. Kaplıcanın muhteşem manzara ruhsal yönden şifalı suları ise bedenen sağlığa kavuşturduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sitemizden satın aldığınız Düziçi otobüs bileti ile 4 mevsim hizmet veren kaplıcayı ziyaret edip sağlığınıza kavuşabilir, yörenin farklı lezzetlerini tadabilirsiniz. 


Düziçi’ne nasıl gidilir?


İlçeye ulaşmak için bağlı olduğu il Osmaniye’den kalkan minibüs seferlerine binerek seyahat edebilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus