Otlukbeli Otobüs Bileti

Otlukbeli Seferi Yapan Firmalar
Otlukbeli Hakkında

Otlukbeli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzincanın en güzel yönlerinden olan, Otlukbeli otobüs bileti satan firmaları, Otlukbeli otobüs bilet fiyatları, Otlukbeli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzincan,
Otlukbeli

Erzincan ilinin bir ilçesi olan Otlukbeli, Bayburt ile Erzincan arasında yer almaktadır. Eski adı Karakulak olan ilçe, doğuda Aşkale, kuzeyde Bayburt ili, güneyde, Çayırlı ve batıda da Demirözü ilçeleriyle komşudur. Erzincan il merkezine 148 km. uzaklıktadır. 1473 yılında Fatih Sultan Mehmet ile Akkoyunlu Uzun Hasan arasında gerçekleşen Otlukbeli Savaşı bu bölgede gerçekleşmiştir. İlçenin en önemli ekonomik faaliyetleri tarım ve hayvancılıktır. Bunun yanı sıra, özel sektör tarafından işletilen zengin manganez madenleri bulunmaktadır. 

Otlukbeli’nde Gezilecek Yerler

Otlukbeli Gölü: Göl, ilçe merkezinden 6 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Maden sularından oluşan traversten seddi özelliğindeki gölün oluşumu halen devam etmektedir. 6500 m2 yüz ölçümüne sahip olan Otlukbeli Gölü, 15 -18 metre derinliğindedir. Gölün en büyük özelliği, çanağının ve oluşumunun günümüze kadar gelen ve bilinen göl çeşitleri arasından farklı olmasıdır. Bu özelliği ile dünyada tek tip oluşum gösteren bir göldür. Bu özelliği Otlukbeli Gölü’nün doğal anıt olarak görülmesini sağlamaktadır. Otlukbeli otobüs bileti satın alarak bu eşsiz gölü ziyaret edebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Otlukbeli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus