Özalp Otobüs Bileti

Özalp Seferi Yapan Firmalar
Özalp Hakkında

Özalp Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Van’ın en güzel yönlerinden olan, Özalp otobüs bileti satan firmalarıÖzalp otobüs bilet fiyatlarıÖzalp otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Özalp, Van ilinin en büyük ikinci ilçesidir. İlçe, 1869’da Mahmudiye adıyla kurulmuştur fakat 1948 yılında  bugünkü yerine taşınıp ismi de Özalp olarak değiştirilmiştir. Bu tarihi ilçede Urartulardan başlayarak birçok uygarlık yaşamıştır. Tarihi eser kaçakçılarının mezarlarda kazıları sonucunda mezarların günün doğuşu yönünde olması burada yaşayanların bir zamanlar güneşe taptıkları düşüncesini oluşturmuştur. 1555 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmaya başlayan ilçe, Cumhuriyet döneminde 1948’de bugünkü adına ve ilçe merkezine kavuşmuştur. 

Özalp’a Nasıl Gidilir?

Özalp ilçesi, Van il merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunur. Kapıköy sınır kapısı yolu üzerinde olan ilçeye ulaşım da rahatlıkla yapılabilir. Bunun için Özalp otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Özalp’te Gezilecek Yerler

Özalp sınır kapısına giden yol üzerinde bulunduğundan bir geçiş ilçesidir ve bu sebeple de ilçe içerisinde çok sayıda otel bulunmaktadır. Fakat burası turizm potansiyeli düşük bir ilçedir. Tarihi bir ilçe olmasına karşın var olan harabelere kazılar yapılmadığı için de bir süre daha bu potansiyeli açığa çıkacak gibi de durmamaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Özalp Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus