Özvatan Otobüs Bileti

Özvatan Seferi Yapan Firmalar
Özvatan Hakkında

Özvatan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri’nin en güzel yönlerinden olan, Özvatan otobüs bileti satan firmaları, Özvatan otobüs bilet fiyatları, Özvatan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kayseri Özvatan İlçesi Hakkında Bilgiler

İlçedeki en eski kalıntılar, Kızılırmak kenarında bulunan ve Hititlere ait olduğu tahmin edilen Harsanız ve Zırha Kaleleridir. Hitit Uyarlığı döneminde bölgede madencilik ve ticaretle uğraşıldığı bilinmektedir. MÖ 430 yıllı civarında Zırha Kalesi Roma topraklarına katılmıştır, dolayısıyla yörede Roma Uygarlığının izlerine de rastlamak mümkündür.

Sulu tarımın yapılmasına bağlı olarak içinde buğday yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bununla birlikte şeker pancarı ve patates üretiminde ilçenin gelir kaynakları arasındadır küçükbaş hayvancılık yeni ekonominin temelini oluşturmaktadır. Karasal iklim hüküm sürdüğü için yazlar sıcak ve kurak kışlar soğuk ve kar yağışlı olmaktadır ilk bilim sosyal yaşamı etkilemektedir yeni coğrafi konum da sosyal yaşamı şekillendirmektedir. 

Özvatan İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Kayseri Kültür Araştırmacıları´nın 1967 yılında yapmış olduğu araştırmada, MS 300 ve 600 yılları arasına ait mezar taşlarında Türk isimlerine rastlanmıştır. Bölgeye ilk gelen Türk aileleri Kasım Çelebi, Dikboynuz, Hıdır Kahya, İbrahimoğulları ve Mustafa Paşa aileleridir.

Kayseri’de yer alan Özvatan ilçesi Kayseri’nin diğer ilçeleri kadar gelişmiş bir ilçe değildir. 1956 yılında Belediyesi kurulmuş ve 1990 yılında ilçe olarak Kayseri’ye bağlanmıştır.

Eski bir yerleşim yeridir Bu nedenle de tarihi dönemlere ait kalıntılar içinde yer almaktadır. Su kaynağı bol olan bir ilçedir Bu nedenle de tarım sulu tarım şeklinde gerçekleşmektedir ilçenin en yoğun ekonomik yetkinliğe tarım üzerinedir. Özvatan Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Özvatan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus