Palu Otobüs Bileti

Palu Seferi Yapan Firmalar
Palu Hakkında
Palu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Palu otobüs bileti satan firmaları, Palu otobüs bilet fiyatları, Palu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Elazığ, Palu

Tarihi milattan önceki yıllara dayanan Palu, uzun yıllar boyunca Sümerler, Sabarular, Hurriler, Hititler, Asurlular gibi medeniyetlerin hakimiyeti altında kalmıştır. Elazığ’a otobüs ile 1 saatlik mesafede bulunan Palu, 639 yılından 1087 yılına kadar Hz. Ali, Hz. Ömer, Hz. Osman, Emeviler ve Abbasiler döneminde de zaman zaman Bizans hakimiyetine geçmiştir. Emevi ve Abbasiler döneminde de büyük bir öneme sahip olan Palu, şehir olarak üç bölümde oluşuyor. Aşağı Palu, Orta Palu, Yukarı Palu. 

Palu’da Gezilecek Yerler

Palu Kalesi, Evliya Çelebi tarafından “Göğe baş uzatmış bir kale” olarak nitelendirmiş olup, ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Palu’da otobüs yolculuğunuzun ardından Urartu Kralı Menua tarafından yaptırılan taş kitabe mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yapıt. Murat Nehri üzerinde bulunan eski Palu Köprüsü, Akdağ Yaylaları, Cemşit Bey Külliyesi, Ulu Camii (Cami-i Kebir) de gezilmesi gereken yerler arasındadır.

 

En Çok Tercih Edilen Palu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus