Payas Otobüs Bileti

Payas Seferi Yapan Firmalar
Payas Hakkında

Payas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Payas otobüs bileti satan firmaları, Payas otobüs bilet fiyatları, Payas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hatay Payas

Payas bölgesinde medeniyet neredeyse insanlık zamanı kadar eskidir. Anadolu’yu Suriye ve Ortadoğu’ya bağlayan en elverişli yol güzergâhı üzerinde olması sebebiyle tarihin her döneminde Payas bölgesi stratejik olarak önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur. 
Payas’ın eski çağlardaki adı Baias´tır. Ondan sonra Bayyas, Bayas ve en son olarak da bugünkü ismi olan Payas adını almıştır. Antik çağlara ilişkin elimizde çok fazla girdi yok. Ancak Karbeyaz tarafındaki birçok mezardan Payas’ın Hititler döneminde önemli bir mevki olduğu sonucunu çıkarıyoruz. Payas Kalesi olarak da adlandırılan Cin Kulesi Hatay (Antakya) ilinin Payas ilçesinde yer alır. Cin kelimesinin Cenevizlilerden geldiği tahmin edilmektedir. Sahile oldukça yakın konumda ikinci bir askeri niteliğe sahip yapıdır. Yapım tarihi dikkate alınırsa kule, iskele, gümrük, tersane ve külliyeden sonra, Payas´ta inşa edilen çekirdek yerleşim dokusunun son büyük yapısını teşkil etmektedir. Tarihi doküman kaynaklarına göre kesinlikle bir Osmanlı kalesidir.
Payas 2013 yılında ilçe haline gelmiştir. Bu gün Türkiye’nin sayılı güzel ilçeleri arasında yer almaktadır.

Payas Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

En Çok Tercih Edilen Payas Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus