Pazar Otobüs Bileti

Pazar Seferi Yapan Firmalar
Pazar Hakkında

Pazar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tokat’ın en güzel yönlerinden olan, Pazar otobüs bileti satan firmaları, Pazar otobüs bilet fiyatları, Pazar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Tokat, Pazar

Kuzeyinde Turhal, güneyinde Artova, batısında Zile ve Sulusaray ilçeleri ve doğusunda ise Tokat merkezi bulunmaktadır. İlçede zamanında çevre illerden çok fazla göç aldığı için çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Verimli tarım arazilerinden dolayı tarımsal ürünlerin fazlalığı, farklı kültürlerin de bir arada yaşamasıyla birleşince zengin bir mutfak kültürü oluşmuştur. Bu tatları sizin de yerinde tatmanızı öneririz. 

Pazar’da Gezilecek Yerler

·         Mahperi Hatun Kervansarayı: I. Alaaddin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından yaptırılmıştır. Dönemin kervan yolu üzerinde yer aldığından sürekli kullanılan bir yapı durumundadır. Kervansaray yazlık ve kışlık olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Kışlık kısmın tamamen kapalı olması yanında yazlık kısımda avlu ve geniş bir bahçe vardır.

·         Ballıca Mağarası: 3.5 milyon yıllık olduğu tahmin edilen mağara, pek çok yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği turistik bir yerdir. İçindeki bölmelerin hepsine farklı farklı isimler vermişlerdir. Bunların en önemlileri Büyük Damlataşlar Salonu,  Yarasalı Salon ve Fosil Salondur. Pazar otobüs bileti alıp eşi benzeri olmayan bu yapıyı görmenizi öneririz.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus