Pazarcık Otobüs Bileti

Pazarcık Seferi Yapan Firmalar
Pazarcık Hakkında

Pazarcık Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Pazarcık otobüs bileti satan firmaları, Pazarcık otobüs bilet fiyatları, Pazarcık otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kahramanmaraş,
Pazarcık

Kahramanmaraş il merkezine 46 km. mesafede bulunan Pazarcık, çok eski bir yerleşim bölgesidir. Bölgede yapılan arkeolojik çalışmalarda ilçede, Paleolitik Çağı’na ait kalıntıların bulunmuştur. İlçe, kuzeyde Çağlayancerit, doğuda Araban, güneyde Yavuzeli, batıda Türkoğlu ilçeleriyle komşudur. Pazarcık’ın birçok ticaret yolu üzerinde bulunması, o dönemlerdeki tüccarların mallarını bu bölgede satmak için konaklamaları ilçenin tarihi önemini artıran unsurlardandır. Akdeniz iklimi bölgede hakimdir ancak, değişken iklim özellikleri de görülebilmektedir. İlçenin en önemli gelir kalemler tarım ve hayvancılık olmakla beraber sanayi işletmeleri de faaliyet göstermektedir. Çimento, gübre, un, iplik ve pamuk ürünlerinin üretildiği ve işlendiği çok sayıda küçük ve orta ölçekte fabrika faaliyet göstermektedir. 

Pazarcık’ta Gezilecek Yerler

Köroğlu Kalesi: Kalenin, Romalılar döneminde ya da Abbasiler döneminde yapıldığı tahmin edilmektedir. Yaklaşık olarak 1000 yıllık tarihe sahip olan yapı, günümüzde oldukça kötü bir durumdadır. Bakımsızlık ve ilgisizlik sonucu bir hayli yıpranan kale bölgesinde define avcıları tarafından da çok fazla kazı yapılmış durumda.

Kırk Mağaralar: Kayaların üzerinde oyulmuş olan çok sayıda mağaranın bulunduğu bölge, yerleşim merkezi olarak tepe üzerine kurulmuştur. Mağaralarda M.Ö 4000 yılına kadar uzanan kalıntılar ortaya çıkarılmıştır. Pazarcık otobüs bileti alarak bu mağaraları ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Pazarcık Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus