Pazaryeri Otobüs Bileti

Pazaryeri Seferi Yapan Firmalar
Pazaryeri Hakkında

Pazaryeri  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz! 

Bilecik’ in en güzel yönlerinden olan, Pazaryeri  otobüs bileti satan firmaları, Pazaryeri  otobüs bilet fiyatları, Pazaryeri  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak
www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Pazaryeri, Bilecik 

Bilecik ilçesi olan Pazaryeri ile 43km. uzaklıktadır ve merkezden otobüs firmaları ya da online işlemler ile Pazaryeri otobüs bileti temin etmek mümkündür. İlçe var olduğu dönem boyunca birkaç farklı isimle anılmıştır. Önce Ermenipazarı sonra Pazarcık ismini almış ancak son ismi ile başka bölge isimleri ile karıştırılınca Pazaryeri  ismini almıştır.  İlçe toprakları genellikle orman alanları ve tarım alanları ile kaplıdır. Şehir merkezlerinin kirli havasından ve gürültüsünden kaçmak isteyen insanlar genellikle buraya gelirler.  Özellikle yakın illerden oldukça rağbet görür.  Bölgede yetişen en önemli ürün şerbetçiotudur.  Şerbetçi otu mayanın ham maddesidir ve en iyileri Pazaryeri’nde üretilir.

İlçedeki en önemli tarihi kalıntı Romalılar döneminden kalan Roma Yolu’dur ve yol günümüzde hala İpek Yolu ve Bağdat Yolu olarak isimlendirilerek yerel halk tarafından kullanılmaktadır.  Bölge olarak Marmara Bölgesi’nde kalır ancak sert karasal bir iklime sahiptir. Buna rağmen güzel doğası ile kamp yapanların tercih ettiği bir bölgedir. İlçenin bozası mayanın da üretim yeri olmasından anlaşılacağı üzere  oldukça meşhurdur. Ayrıca buraya has helva da oldukça lezzetli ve denenmesi gerek bir tattır.

En Çok Tercih Edilen Pazaryeri Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus