Pazaryolu Otobüs Bileti

Pazaryolu Seferi Yapan Firmalar
Pazaryolu Hakkında

Pazaryolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Pazaryolu otobüs bileti satan firmaları, Pazaryolu otobüs bilet fiyatları, Pazaryolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Pazaryolu

Doğusunda güneyinde İspir ilçesi bulunan Pazaryolu, kuzeyinde Rize ve batısında Bayburt ile komşudur.

İlçenin eski adı Nor Keğ’dir ve Ermenice “Yeni Köy” demektir. İlçenin yerleşim yeri olarak ilk ne zaman kullanıldığı bilinmemekle birlikte yapılan kazı çalışmaları ilçenin tarihinin çok eskilere dayandığını göstermektedir. İlçeye bağlı Kümbettepe Mahallesi’nde Orta Çağ dönemine ait çok sayıda kalıntı bulunmuştur. Buradan çıkan tarihi eserler çeşitli müzelerde sergilenmektedir.

İlçenin en önemli geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Sebze ve meyve üretiminin fazla olduğu ilçenin bir diğer önemli geçim kaynağı arıcılıktır. İklim ve bitki örtüsü nedeniyle bölgede çok kaliteli ballar üretilmektedir. 

Pazaryolu’da Gezilecek Yerler

Çoruh Nehri bu ilçenin sınırları içinden geçmektedir. Etrafında çok sayıda mesire alanı bulunmaktadır. İlçe halkı tatil günlerini buralarda geçirmektedir. Ayrıca bu nehrin debisi çok yüksektir. Bu durum da nehirde su sporlarının yapılmasına elverişli bir ortam sağlamaktadır. Çok sayıda yerli ve yabancı turist bu nehre rafting sporunu yapmak için gelmektedir. Siz de bu sporu yapmak istiyorsanız Pazaryolu otobüs bileti almanız yeterli.

En Çok Tercih Edilen Pazaryolu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus