Pehlivanköy Otobüs Bileti

Pehlivanköy Seferi Yapan Firmalar
Pehlivanköy Hakkında

Pehlivanköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Pehlivanköy otobüs bileti satan firmaları, Pehlivanköy otobüs bilet fiyatları, Pehlivanköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Pehlivanköy İlçesi Hakkında Bilgiler

Pehlivanköy, diğer ismi Pavli, Kırklareli ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 62 kilometre uzaklıktadır. Deniz seviyesinden 25 metre yüksekliktedir. Ergene Nehri ilçenin içinden geçtiği için, nehirdeki kirlilik ilçeye zarar vermektedir. 1910 yılından itibaren her sene 18 Eylül´ de başlayan ve 5 gün süren "Pavli Panayırı" aralıksız düzenlenmektedir. Halk arasında “Sonbahar Panayırı”, ”Pomak Bayramı” gibi isimler de alır. Demiryolu ulaşımı olan ilçede Fransızlarca 1889 yılında inşa edilen târihî gar binası bulunmaktadır. 

Pehlivanköy İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Akarca Köprüsü Pehlivanköy Uzunköprü-Pehlivanköy-Edirne yolu üzerinde, Pehlivanköy’e Uzunköprü tarafından girişte bulunan Ergene Nehri üzerinde bulunmaktadır. Osmanlı döneminde 16. yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Köprünün adı Akarca da süt akmasından gelir.

Sonbahar Hayvan ve Emtia Panayırı (Pavli Panayırı) Pehlivanköy 18 - 22 Eylül arasında yapılan panayırda birçok eşya ve hayvan satışa sürülürken, eğlenceler de bulunmaktadır. 1910 yılında beri sürdürülmektedir. Asırlık Meşe Ağacı Pehlivanköy 100 yaş civarında olduğu söylenmektedir. Dizinin yapımcılarının tarifi üzerine TCDD makinistleri tarafından yapımcılara önerilen ağaç, Pehlivanköy´ün Edirne tarafından girişinde bulunmaktadır. Pehlivanköy Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Pehlivanköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus