Pendik Otobüs Bileti

Pendik Seferi Yapan Firmalar
Pendik Hakkında

Pendik Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Pendik otobüs bileti satan firmaları, Pendik otobüs bilet fiyatları, Pendik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul, Pendik 
Marmara Denizi’ne kıyısı ola, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ve 700 bine yaklaşan nüfusuyla İstanbul’un önemli ilçelerinden biridir. Yaklaşık 9 km lik bir sahil şeridin yanında İstanbul’un en yüksek dağı olan Aydos ile sınır olmasından dolayı da doğa sporcularının önemli uğrak merkezlerinden biridir. Pendik otobüs bileti alarak bütün bu güzelleri yerinde görme fırsatına sahip olabilirsiniz. 

Pendik’te Gezilecek Yerler

·         Pendik Höyüğü: SİT alanı ilan edilen bu höyük, ilçe merkezine çok yakın olmasından dolayı da tarih meraklılarının tercih ettiği yerlerden biridir.

·         Temenye: Bizans döneminden kalma olan bu yerleşim yeri alanının içinde Hz. Yahya Kilisesi, Saint Jean Babtist Kilisesi, mezarlıklar ve Ayios Ioanis Prodromos Ayazması bulunmaktadır.

·         Sultan Konağı: Aynı zamanda Aynalı Konak olarak da bilinen ve Abdülmecid tarafından Çamlık bölgesine inşa ettirilen Sultan Konağı dönemin hanedan mensupları ve vezirlerin ikamet yeri olarak kullanılmıştır.

·         Pavli Adası:  Bizans döneminde aristokratların dinlenme yeri olarak kullanılan ada, günümüzde sahil ile arasındaki bölge doldurularak yarımadaya çevrilmiş ve bölgenin en önemli sahil ve piknik alanı olmuştur.

En Çok Tercih Edilen Pendik Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus